U bent nog niet ingelogd op Mijn BeursGorilla.

Inloggen

Aanmelden

Voor en na de Fiscall Cliff

Over een paar weken staat de ‘Fiscall Cliff’ voor de deur. Om de term Fiscall Cliff kort uit te leggen: twee automatisch ingaande maatregelen die op 1 januari 2013 dreigen samen te vallen. Een enorme bezuiniging op de overheidsuitgaven plus een forse verhoging van de belastingen. En hoe dat precies opgelost moet worden, daar zijn de Democraten en de Republikeinen nog niet over uit. Maar wat moet de belegger doen om zich voor te bereiden op wat komen gaat?

Verkopen

Hoewel het zeer waarschijnlijk is dat de twee partijen een akkoord bereiken, valt nog te bezien wat precies de maatregelen zullen zijn. Het belangrijkste voor u als belegger is wat de maatregelen zullen zijn aangaande de dividendbelasting. Alhoewel de nieuwe wetten per 1 januari ingaan, is de psychologische impact van de veranderingen reeds zichtbaar. Vooruitlopend op de toename van de belastingdruk op dividenden, zijn veel beleggers al begonnen met de verkoop van dividendaandelen. Sommige bedrijven haasten zich om versnelde of speciale dividenden nog dit jaar uit te keren. Momenteel worden dividenden belast tegen 15%.  De kans is aanwezig dat dit fors verhoogd wordt. Dan is het bijna zeker dat de hoog-dividend aandelen nog verder in de uitverkoop gaan.

In deze minder stabiele beleggingsmarkt zijn juist de directe inkomsten voor beleggers van belang. Daarnaast is de rente in Europa en de Verenigde Staten historisch laag. Daarom zijn hoog-dividendbeleggingen of beleggingen in de zogenaamde Dividend-Aristocrats nog altijd immens populair. Is dat nu afgelopen? Maar wat is dan de oplossing? Voor beleggers die zich zorgen maken over de "Dividend-Cliff", kan het een aantrekkelijke optie zijn om te investeren in dividendbeleggingen in de Emerging Markets. Zo heeft u de mogelijkheid om te profiteren van het hogere groeipotentieel in opkomende markten met een gestage directe inkomstenstroom in combinatie met het ontsnappen aan de "Fiscale-Cliff" problemen in de VS.

De term Emerging Markets wordt vaak geassocieerd met hoge volatiliteit en een markt met meer onzekerheden. Op dit moment is het wel de markt die het doet; daar vindt juist de groei plaats. De correlatie met de ontwikkelde markten is relatief laag en dat is belangrijk mochten de Verenigde Staten in een recessie terugvallen. Daarnaast is de verwachte groei in de Emerging Markets veel hoger (ca. 5,6% in 2013, tegen 1,5% voor de ontwikkelde markten). De laatste jaren is in ieder geval de dividenduitkering relatief hoog in de Emerging Markets en door de gestage groei is de verwachting dat dat op korte termijn niet terugvalt. Daartegenover staat dat de hoogte van de dividenduitkeringen in de ontwikkelde markten juist op z’n retour zijn.

China

Een heel belangrijke andere reden om überhaupt te investeren in Emerging Markets is China. China lijkt uit te bodemen na een serie van tegenvallende groeicijfers. De beurs is terug bij het niveau van 2009 terwijl de groei nog steeds buitensporig is. China maakt op dit moment verreweg het grootste gedeelte uit van de Emerging Markets. China is dan ook zeer belangrijk als gangmaker voor de omliggende landen. Vooral voor de beleggers in beleggingsproducten zoals beleggingsfondsen en ETF’s (Trackers) is dit van belang.

Meld u aan voor de Beursgorilla.nl dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Meer artikelen van Jochem Baalmann

  1. 09:11 16-05-2019 Terug naar de jaren ’80?
  2. 09:00 16-05-2019 Terug naar de jaren ’80?
  3. 09:55 18-01-2019 De zin en onzin van beleggen in beleggingsfondsen
  4. 14:15 26-09-2018 Keuzes maken het verschil
  5. 09:00 19-07-2018 Spaarrente verder omlaag
NLD25 936,43 +4,98 +0,53%
AEX 936,46 +4,73 +0,51%
US30^ 44.399,50 -58,50 -0,13%
Nasd100^ 21.663,20 -91,40 -0,42%

Stijgers en dalers

Actueel nieuws

Agenda

  1. 11-02 Montea Comm VA
    Jaarresultaat 2024
  2. 11-02 Japan
    Tokyo Stock Exchange gesloten
  3. 11-02 Wereldhave NV
    Jaarresultaat 2024
  4. 11-02 Barco NV
    Jaarresultaat 2025
  5. 11-02 Wereldhave Belgium Comm VA
    Jaarresultaat 2024
  6. Bekijk het volledige overzicht

Populair op Beursgorilla.nl