U bent nog niet ingelogd op Mijn BeursGorilla.

Inloggen

Aanmelden

Beeld: ABM Financial News

Valuta: banenrapport en Powell bepalen beweging dollar

(ABM FN-Dow Jones) Na het bloedbad op de aandelenmarkten donderdag en een flinke waardedaling van de dollar in reactie op de importheffingen die Amerika woensdagavond aankondigde, ligt de focus vrijdag op het banenrapport uit de VS.

Volgens valuta-analist Chris Turner van ING zullen sommige beleggers hopen dat de banencijfers positief verrassen.

"Elke grote verrassing zal een impact hebben op de dollar, maar wel in de context van een markt die geneigd is dollars te verkopen", zei de expert. 

Daarbij zou een licht herstel van de dollar ertoe kunnen leiden dat de munt juist meer wordt verkocht, gezien het heersende pessimisme over de munt, aldus Turner.

Ook interessant wordt vrijdag de toespraak van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. 

"Fed-functionarissen hebben de laatste tijd geprobeerd het hoofd koel te houden", volgens Turner en de markt rekent nu op een renteverlaging van 25 basispunten in juni en is zelfs een verlaging in mei niet meer uit te sluiten.

"Elke suggestie dat de centrale bank niet overhaast zal zijn met renteverlagingen, kan aandelen raken en vervolgens ook wegen op de dollar", volgens de valutakenner van ING.

Ondertussen is de euro volgens Turner de verrassende winnaar van de verkoopgolf die door de handelsoorlog is ontketend. Hoewel de munt vrijdag weer daalde tot onder de 1,10, blijft op weekbasis vooralsnog een winst van anderhalf procent over. 

Dat heeft volgens ING niets te maken met een positieve herbeoordeling van de groeivooruitzichten in de eurozone. 

"Het nieuws daar is verschrikkelijk en kan nog erger worden als de handelsfunctionarissen van de EU, die maandag in Luxemburg bijeenkomen, besluiten om vergeldingsmaatregelen te nemen", aldus Turner. 

Het feit dat de Europese munt toch flink wist te stijgen donderdag, heeft volgens de valuta-analist van ING vermoedelijk vooral te maken met de alternatieve liquiditeit die de euro biedt. 

Volgens Turner ligt er een enorme weerstand voor de euro/dollar tussen de 1,11 en 1,12 en zullen er vermoedelijk vooral kopers opduiken rond een koers van 1,1020, gezien de groeiende twijfel over de dollar als veilige haven.

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de Beursgorilla.nl dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Vandaag in het nieuws

  1. Exor nomineert ING-voorzitter Guha als commissaris

    16:15, ABM Financial News
  2. Beursblik: lagere volumes voor Heineken

    16:05, ABM Financial News
  3. Prada neemt Versace over

    15:30, ABM Financial News
  4. Lagere opening Wall Street voorzien na opluchtingsrally dag eerder

    14:51, ABM Financial News
NLD25 829,86 +32,95 +4,13%
AEX 829,83 +33,38 +4,19%
US30^ 39.876,40 -767,80 -1,89%
Nasd100^ 18.647,10 -490,60 -2,56%

Stijgers en dalers

Actueel nieuws

Agenda

  1. 10-04 Koninklijke Ahold Delhaize NV
    Algemene Aandeelhoudersvergadering
  2. 10-04 Fagron NV
    Resultaten 1e kwartaal 2025
  3. 11-04 Agfa Gevaert NV
    Jaarverslag 2024
  4. 11-04 Cofinimmo SA
    Jaarverslag 2024
  5. 11-04 Koninklijke Ahold Delhaize NV
    notering ex-dividend
  6. Bekijk het volledige overzicht

Populair op Beursgorilla.nl