U bent nog niet ingelogd op Mijn BeursGorilla.

Inloggen

Aanmelden

Beeld: ABM Financial News

Video: omvangrijke investeringen in defensie risico voor rentegevoelige aandelen

(ABM FN) Duitsland gaat voor honderden miljarden investeren, onder meer in defensie, en dat kan gevolgen hebben voor rentegevoelige aandelen. Dit zegt beleggingsstrateeg Frank Vranken van Edmond de Rothschild voor de camera van ABM Financial News in Brussel.

Klik hier voor: omvangrijke investeringen in defensie risico voor rentegevoelige aandelen

"Het is goed nieuws, omdat de Duitse locomotief terug aanslaat", aldus Vranken over de investeringsplannen. Elke procent extra Duitse groei, is 0,2 tot 0,3 procent extra groei voor Europa.

Duitsland heeft, net als bijvoorbeeld Nederland, heel weinig schuld. Maar dat geldt niet voor landen als België, Frankrijk en Italië, die de investeringen zullen gaan opveren. Die extra defensie-uitgaven vallen dan wel tijdelijk buiten het budget, "maar ze moeten ooit wel terugbetaald worden", waarschuwde Vranken.

En dat zal in de markt de vraag doen rijzen: hoe makkelijk zal dat terugbetalen gaan? In België lijken de extra uitgaven gedekt te gaan worden door bezuinigingen elders, maar dat moet dan wel ook echt gebeuren, aldus de expert van Edmond de Rothschild, "want in het achterhoofd blijft de Europese schuldencrisis".

En dat betekent dat beleggers ook goed moeten letten op aandelen die rentegevoelig zijn. 

Vorige week lichtte hoofdeconoom Erik Joly van ABN AMRO Private Bank voor de camera van ABM Financial News als uit dat de Duitse Bund een veilige haven blijft, ondanks de omvangrijke investeringsplannen.

 

Klik hier voor: Duitse Bund blijft veilige haven ondanks enorme investeringsplannen Berlijn

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de Beursgorilla.nl dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Vandaag in het nieuws

  1. Valuta: markt onderschat risico's euro

    12:09, ABM Financial News
  2. IEX Beleggersdag: de kaartverkoop is gestart!

    11:45, Redactie IEX
  3. Jefferies: zeekabelfabriek Eemshaven wordt aanjager TKH in 2025

    11:42, ABM Financial News
  4. 'CATL kan miljarden ophalen met beursgang Hongkong'

    11:36, ABM Financial News
NLD25 920,17 -1,08 -0,12%
AEX 920,15 -0,85 -0,09%
US30^ 42.622,40 +7,50 +0,02%
Nasd100^ 20.276,00 -38,30 -0,19%

Stijgers en dalers

Actueel nieuws

Agenda

  1. 26-03 Sofina SA
    Jaarverslag 2024
  2. 26-03 Tessenderlo Group NV
    Jaarresultaat 2024
  3. 26-03 National Bank of Belgium
    Jaarresultaat 2024
  4. 27-03 Exmar NV
    Jaarresultaat 2024
  5. 27-03 Fastned BV
    Jaarverslag 2024
  6. Bekijk het volledige overzicht

Populair op Beursgorilla.nl