U bent nog niet ingelogd op Mijn BeursGorilla.

Inloggen

Aanmelden

Beeld: ABM Financial News

Aperam financiert productie Braziliaans houtskool

(ABM FN-Dow Jones) Aperam heeft een leningenpakket afgesloten met IFC, een onderdeel van de Wereldbank, voor de verdere verlaging van de CO2-uitstoot van het staalbedrijf via de productie van hernieuwbare houtskool. Dat maakten de partijen woensdag bekend.

Het financieringspakket van 250 miljoen euro omvat 150 miljoen van IFC en tot 100 miljoen van andere kredietverstrekkers, zoals ING. 

Centraal staat de duurzame productie van houtskool als hernieuwbare brandstof voor de staalindustrie, in plaats van de fossiele steenkool die doorgaans gebruikt wordt. 

De financiering ondersteunt het duurzame bosbeheerprogramma van Aperam BioEnergia in Brazilië. Aperam heeft in dat land zijn fossiele kolen geheel vervangen door houtskool uit bossen met FSC-keurmerk, en verlaagt daarmee zijn CO2-uitstootprofiel aanzienlijk. 

Met het geld van de nieuwe lening kunnen aanvullende eucalyptusplantages worden aangeplant en de productie van houtskool schoner en efficiënter worden gemaakt met betere technologie. Ook de bio-olie die overblijft na de productie van de houtskool wil Aperam commercieel gaan produceren.  

De International Finance Corporation (IFC) heeft bevordering van de duurzaamheid van de staalindustrie als doelstelling. Volgens de IFC veroorzaakt staalproductie 8 procent van de CO2-uitstoot wereldwijd. Ook steekt Aperam geld in de ontwikkeling van boomsoorten die meer biomassa genereren met minder water.  

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de Beursgorilla.nl dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Vandaag in het nieuws

  1. Trump tevreden over gesprek met Zelensky

    17:54, ABM Financial News
  2. Opleving zorgt voor groen slot AEX

    17:52, ABM Financial News
  3. ArcelorMittal blij met actieplan Brussel

    17:31, ABM Financial News
  4. Beursagenda: macro-economisch

    16:23, ABM Financial News
NLD25 921,92 +7,53 +0,82%
AEX 922,75 +8,78 +0,96%
US30^ 41.720,30 +143,50 +0,35%
Nasd100^ 19.602,50 +114,70 +0,59%

Stijgers en dalers

Actueel nieuws

Agenda

  1. 19-03 Avantium Holding BV
    Jaarresultaat 2024
  2. 19-03 B&S Group SA
    Jaarverslag 2025
  3. 19-03 NEPI Rockcastle PLC
    Jaarverslag 2024
  4. 19-03 NEPI Rockcastle PLC
    Resultaten 1e kwartaal 2025
  5. 19-03 NEPI Rockcastle PLC
    notering ex-dividend
  6. Bekijk het volledige overzicht

Populair op Beursgorilla.nl