(ABM FN-Dow Jones) Best Buy heeft met de resultaten in het afgelopen kwartaal de verwachtingen verslagen. Dit bleek dinsdag uit het cijferrapport van de Amerikaanse retailer, die tevens het dividend verhoogde.
Best Buy boekte in het vierde kwartaal een lagere omzet van 13,9 miljard dollar, tegenover 14,6 miljard dollar in dezelfde periode een jaar eerder. Dit was wel beter dan verwacht, want de analistenconsensus rekende volgens FactSet op 13,7 miljard dollar.
De vergelijkbare omzet, voor de markt een belangrijke graadmeter, steeg met 0,5 procent, terwijl analisten rekenden op een krimp van 1,5 procent.
Over heel het boekjaar 2025 werd een omzet van 41,5 miljard dollar geboekt, van 43,4 miljard dollar in dezelfde periode een jaar eerder. Het bedrijf wees erop dat boekjaar 2024 een extra week telde, die toen goed was voor een omzet van ruim 700 miljoen dollar.
De operationele winst bedroeg in het vierde kwartaal 1,6 procent van de omzet, terwijl dat in dezelfde periode een jaar eerder nog 3,8 procent was.
De nettowinst daalde van 2,12 dollar per aandeel tot 0,54 dollar per aandeel. Op aangepast niveau was de winst van 2,58 dollar per aandeel wel beter dan de 2,40 dollar waar de markt op rekende.
Outlook
Kijkend naar het lopende boekjaar 2026 rekent Best Buy op een omzet van 41,4 tot 42,2 miljard dollar, met een vergelijkbare groei van 0 tot 2 procent.
Verder moet de aangepaste winst per aandeel uitkomen tussen de 6,20 en 6,60 dollar, van 6,37 dollar in het afgelopen jaar.
Best Buy verhoogde dinsdag het kwartaaldividend met 1,0 procent naar 0,95 dollar per aandeel.
Het aandeel noteerde in de voorbeurshandel licht lager.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
Bron: ABM Financial News