U bent nog niet ingelogd op Mijn BeursGorilla.

Inloggen

Aanmelden

Beeld: ABM Financial News

Warner Music sluit nieuwe deal met Spotify

(ABM FN-Dow Jones) Warner Music Group heeft een licentieovereenkomst gesloten met Spotify over muziekopnames en het uitgeven van muziek, waarmee de Amerikaanse platenmaatschappij wil profiteren van het grote bereik van de toonaangevende muziekstreamingdienst uit Zweden. Dit maakte Warner Music donderdagmiddag bekend bij de kwartaalcijfers.

De voorwaarden van de deal werden niet bekendgemaakt.

Verder kondigde Warner Music donderdag aan dat het een meerderheidsbelang heeft verworven in Tempo Music Investments, een holding die de muziekrechten van artiesten zoals Bruno Mars en Adele in handen heeft. Investeringsmaatschappij Providence Equity Partners blijft een minderheidsaandeelhouder in Tempo en blijft met Warner Music samenwerken in een adviserende rol.

Hogere winst in het eerste kwartaal

Warner Music boekte in het eerste kwartaal van zijn lopende boekjaar een hogere winst, maar de omzet daalde wel.

De nettowinst steeg op jaarbasis met 48 procent, van 159 miljoen naar 236 miljoen dollar, of 0,45 dollar per aandeel. Dat is meer dan waar analisten op hadden gerekend.

De omzet daalde in het eerste kwartaal daarentegen met 4,7 procent op jaarbasis naar 1,67 miljard dollar en kwam daarmee iets hoger uit dan de marktverwachting.

Bij Recorded Music daalde de omzet van Warner met 7 procent op jaarbasis, onder meer omdat een distributiedeal met partner BMG ten einde kwam. Bij Music Publishing stegen de opbrengsten op jaarbasis met 6 procent.

Aandelen van Warner Music noteerden kort na de openingsbel op Wall Street 3,9 procent lager, terwijl die van Spotify met 0,2 procent daalden.

In Amsterdam leverde sectorgenoot Universal Music Group, dat eind januari nog een uitbreiding van de samenwerking met Spotify aankondigde, 3,4 procent in. UMG komt naar verwachting op 26 februari aanstaande met de kwartaalcijfers.

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de Beursgorilla.nl dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Vandaag in het nieuws

  1. Hogere resultaten L'Oreal

    18:26, ABM Financial News
  2. Slotcall: Europese aandelen op all time high, cijfers ING vallen licht tegen

    18:00, Rob Stallinga
  3. ArcelorMittal voert groene AEX aan

    17:57, ABM Financial News
  4. Beursblik: vergrootglas op Amazons cloudbedrijf

    16:24, ABM Financial News
NLD25 923,39 +3,95 +0,43%
AEX 925,13 +5,68 +0,62%
US30^ 44.736,10 -143,40 -0,32%
Nasd100^ 21.693,10 +16,70 +0,08%

Stijgers en dalers

Actueel nieuws

Agenda

  1. 06-02 Euronav NV
    Resultaten 4e kwartaal 2024
  2. 06-02 Ascencio SCA
    notering ex-dividend
  3. 06-02 ING Groep NV
    Jaarresultaat 2024
  4. 06-02 ArcelorMittal SA
    Jaarresultaat 2024
  5. 07-02 Orange Belgium SA
    Jaarresultaat 2024
  6. Bekijk het volledige overzicht

Populair op Beursgorilla.nl