U bent nog niet ingelogd op Mijn BeursGorilla.

Inloggen

Aanmelden

Beeld: NYSE

Wall Street koerst af op licht lagere opening

(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen gaan vrijdag een licht lagere opening tegemoet maar de drie belangrijkste indices liggen wel op koers om voor de tweede week op rij hoger te sluiten.

Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden ruim een half uur voor opening 0,2 procent in het rood. De Nasdaq lijkt 0,1 procent lager van start te gaan.

Wall Street kreeg donderdag een impuls nadat Trump zei dat hij "zou eisen dat de rente onmiddellijk daalt" toen hij de wereldleiders toesprak in Davos. De president zei ook dat hij Saoedi-Arabië en andere OPEC-landen zal vragen de olieprijs te verlagen.

"We kunnen Trump tot nu toe niet beschuldigen van het gebrek aan mooie beloftes. Beleggers willen graag geloven wat Trump allemaal roept, maar sommige 'beloftes' zou ik wel met een korreltje zout nemen", aldus investment manager Simon Wiersma van ING.

Vanmiddag zal er in de VS aandacht zijn voor de inkoopmanagersindices, bestaande woningverkopen en het consumentenvertrouwen.

De olieprijzen herstelden wat, na zes dagen van dalingen. Een vat WTI-olie werd 0,5 procent duurder op 74,96 dollar.

Goud nadert in dollars weer de oude recordstanden, maar in euro’s is die vandaag al verder aangescherpt

De rentes aan in de VS bleven dicht bij huis en de euro/dollar zette het herstel van de afgelopen week voort en noteerde op 1,0463. Volgende week zullen de vergaderingen en rentebesluiten van de FED en ECB van belang zijn.

Stijgers en dalers

Het aandeel American Express handelde voorbeurs nagenoeg vlak, terwijl de creditcardmaatschappij prima cijfers overlegde. Het aandeel was wel al flink opgelopen in aanloop naar de cijfers. "2024 was opnieuw een sterk jaar voor American Express", zei CEO Stephen Squeri vrijdag in een toelichting. De uitgaven met de kaarten van het bedrijf stegen naar een recordniveau.

Verizon Communications zag het aantal postpaid-telefoonabonnees in het hoogste tempo in vijf jaar groeien. Er werden in het vierde kwartaal 568.000 abonnees toegevoegd. In het vierde kwartaal van 2023 ging het om 449.000 nieuwe abonnees.

Deze sterke stijging had Verizon onder meer te danken aan het Second Number-programma, waarmee op één mobiele telefoon twee nummers kunnen worden gebruikt. Exclusief dit programma kreeg Verizon er afgelopen kwartaal 367.000 abonnees bij.Het vierde kwartaal geldt traditiegetrouw als het sterkste kwartaal, onder meer dankzij de feestdagen en omdat het na de lancering van nieuwe iPhones komt. Het aandeel steeg 0,9 procent na de cijfers.

Texas Instruments daalde voorbeurs ongeveer 5 procent nadat het chipbedrijf over het vierde kwartaal een winst en omzet rapporteerde die de verwachtingen van analisten overtroffen, maar met een tegenvallende outlook kwam. Texas Instruments zei tijdens een telefonische toelichting dat de automarkten in Europa, de VS en Japan zwak blijven.

Boeing daalde met 1,7 procent voor de openingsbel, nadat de lucht- en ruimtevaartgigant zei dat het een verlies van 5,46 dollar per aandeel in het vierde kwartaal verwacht, veel meer dan de schattingen van analisten die op een verlies van 1,55 dollar hadden gerekend. Dit is voornamelijk het gevolg van stakingen en de kosten die gepaard gaan met de reorganisatie. Boeing zal volgende week dinsdag de kwartaalcijfers bekendmaken.

Tesla steeg 0,6 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen zei in maart dat het een vernieuwde versie van de Tesla Model Y zal gaan leveren. De Model Y Juniper zal 59.990 dollar kosten. Dat is ongeveer 25 procent meer dan de vorige versie. Het nieuwste exemplaar zal zijn voorzien van Tesla’s volledige zelfrijdende software en krijgt een groter bereik van 320 mijl.

Intuitive Surgical, een medisch technologiebedrijf dat bekend staat om zijn minimaal invasieve da Vinci-chirurgische systeem, daalde met 3,4 procent, na het publiceren van beter dan verwachte resultaten.

CSX daalde met 3,2 procent voorbeurs. De gecorrigeerde winsten van de spoorwegmaatschappij in het vierde kwartaal kwamen overeen met de voorspellingen van Wall Street, maar de omzet daalde met 4 procent tot 3,54 miljard dollar en bleef onder de verwachtingen van 3,6 miljard dollar. Collega-spoorwegonderneming Union Pacific sloot donderdag juist nog 5,2 procent hoger na kwartaalcijfers die hoger lagen dan de schattingen van Wall Street.

Twilio steeg met 18 procent nadat de maker van bedrijfscommunicatiemiddelen zei dat het in het vierde kwartaal een positief bedrijfsresultaat behaalde, een primeur voor het bedrijf, met een omzetgroei van ongeveer 11 procent. Het bedrijf gaf ook een optimistische winstvoorspelling voor de lange termijn uit en zei dat de raad van bestuur een nieuw aandeleninkoopprogramma van 2 miljard dollar heeft goedgekeurd.

De in de VS genoteerde aandelen van Ericsson daalden met 8,4 procent, na tegenvallende resultaten.

De in de VS genoteerde aandelen van Novo Nordisk stegen met 11 procent, nadat de Deense farmareus positieve studieresultaten kon overleggen. Het Fase 1b/2a klinisch onderzoek toonde een gemiddelde gewichtsvermindering van 22 procent aan bij patiënten met obesitas en overgewicht na 36 weken.

Slotstanden Wall Street

De Amerikaanse beurzen zijn donderdag hoger geëindigd. De S&P 500 steeg 0,5 procent op 6.118,71 punten en dat was een nieuw record. De Dow Jones index ging 0,9 procent hoger op 44.565,07 punten, waarmee de all time high van ongeveer 45.000 punten weer in zicht komt. De Nasdaq leverde donderdag aanvankelijk in, maar sloot uiteindelijk toch 0,2 procent hoger op 20.053,68 punten.

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de Beursgorilla.nl dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Vandaag in het nieuws

  1. Wall Street licht lager

    20:47, ABM Financial News
  2. Europese beurzen sluiten hoger na resultatenregen

    19:04, ABM Financial News
  3. Hogere resultaten L'Oreal

    18:26, ABM Financial News
  4. Slotcall: Europese aandelen op all time high, cijfers ING vallen licht tegen

    18:00, Rob Stallinga
NLD25 921,82 +2,38 +0,26%
AEX 925,13 +5,68 +0,62%
US30^ 44.668,80 -210,70 -0,47%
Nasd100^ 21.659,30 -17,10 -0,08%

Stijgers en dalers

Actueel nieuws

Agenda

  1. 06-02 Euronav NV
    Resultaten 4e kwartaal 2024
  2. 06-02 Ascencio SCA
    notering ex-dividend
  3. 06-02 ING Groep NV
    Jaarresultaat 2024
  4. 06-02 ArcelorMittal SA
    Jaarresultaat 2024
  5. 07-02 Orange Belgium SA
    Jaarresultaat 2024
  6. Bekijk het volledige overzicht

Populair op Beursgorilla.nl