U bent nog niet ingelogd op Mijn BeursGorilla.

Inloggen

Aanmelden

Beeld: ABM Financial News

Olieprijs lager gesloten

(ABM FN-Dow Jones) De olieprijs is maandag gedaald, mede nadat bekend werd dat de nieuwe president Donald Trump een energienoodtoestand wil uitroepen.

De future voor een vat Brent olie sloot 0,8 procent lager op 80,15 dollar op de Intercontinental Exchange (ICE). De Nymex bleef maandag gesloten in verband met Martin Luther King Day.

President Donald Trump zei dat hij een nationale energienoodtoestand zou uitroepen, een einde zou maken aan wat hij omschreef als de ‘Green New Deal’ en de drang van het land om elektrische voertuigen te adopteren ongedaan zou maken.

Door middel van uitvoerende acties zei hij dat hij de energieprijzen zou verlagen, de Strategic Petroleum Reserve zou aanvullen en Amerikaanse energie over de hele wereld zou exporteren.

‘We zullen weer een rijke natie zijn, en het is dat vloeibare goud onder onze voeten dat daarbij zal helpen’, zei hij in zijn inaugurele toespraak.

Details over de orders waren niet onmiddellijk beschikbaar, maar volgens lobbyisten uit de sector heeft het transitieteam van Trump zijn voornemens voor de tweede termijn besproken met sommigen in de olie-industrie.

Analisten zeggen dat Trump een scala aan wetten en statuten tot zijn beschikking heeft, maar het is onduidelijk hoe hij deze zou kunnen gebruiken en wat voor soort tegenslag hij zou kunnen krijgen van de rechterlijke macht. Sommige maatregelen, zoals het ongedaan maken van boorverboden die eerder deze maand zijn uitgevaardigd, kunnen juridisch gezien een uitdaging vormen.

Trump heeft misschien Republikeinse wetgevers nodig om de regels van voormalig president Biden ongedaan te maken via de Congressional Review Act.

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de Beursgorilla.nl dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Vandaag in het nieuws

  1. Must read: Sparen is iets voor optimisten

    10:00, IEXProfs Redactie
  2. Beursblik: gemengd beeld bij ING

    09:58, ABM Financial News
  3. Prosus-deelneming Swiggy rapporteert groei

    09:57, ABM Financial News
  4. KBC: "Kostenplaatje ING valt tegen"

    09:25, ABM Financial News
NLD25 923,10 +3,66 +0,40%
AEX 923,11 +3,66 +0,40%
US30^ 45.004,40 +124,90 +0,28%
Nasd100^ 21.702,30 +25,90 +0,12%

Stijgers en dalers

Actueel nieuws

Agenda

  1. 06-02 Euronav NV
    Resultaten 4e kwartaal 2024
  2. 06-02 Ascencio SCA
    notering ex-dividend
  3. 06-02 ING Groep NV
    Jaarresultaat 2024
  4. 06-02 ArcelorMittal SA
    Jaarresultaat 2024
  5. 07-02 Orange Belgium SA
    Jaarresultaat 2024
  6. Bekijk het volledige overzicht

Populair op Beursgorilla.nl